Skip Navigation
 

Webová aplikace - podrobnosti

TiskVytisknout tuto stránku


V čem se liší od klasické webové prezentace?

Webová aplikace - definice
Webová aplikace je dynamický web. Dynamický web je takový, do něhož se informace dynamicky doplňují a to nejčastěji z databází. V takovém webu stačí pouze změnit informace, na základě kterých pracuje a které předává návštěvníkům, a příslušné stránky se mění samy. Například můžete do formuláře zadat novinku, která by měla být přehledně zobrazena na Vašem webu na příslušných místech. V dynamickém webu stačí zadat údaj jen jednou, do jednoduchého formuláře, a změny se objeví všude tam, kde mají. Vznikají často ve skriptovacích jazycích PHP nebo ASP. Tyto jazyky poskytují velké množství užitečných funkcí, které se starají o prezentaci dat. Oddělení logiky od prezentace je hlavním trendem moderních webových aplikací, protože usnadňuje údržbu a zpřehledňuje aplikaci.

Trend
V současné moderní době ve většině případů již nestačí vlastnit statické stránky. S vývojem možností internetu, se mění i jeho uživatelé a stávají se stále náročnějšími. Pokud je má Váš web plně uspokojit, nemůže jim nabízet pouze informace typu "Toto je naše firma". "Tehdy jsme vznikli", "Jmenujeme se...", "Děláme tohle", "Máme tyto reference", "Sídlíme zde", "Pošlete nám e-mail". Dnešní uživatelé internetu požadují pravidelně aktualizované informace, elektronické obchody, katalogy apod. Tento rozsah stránek, pokud by byl tvořen ve statické podobě, by byl velmi neefektivní vzhledem k nesmírnému úsilí a nákladům na aktualizaci. Jediným možným řešením je tedy dynamická aplikace.

Redakční systém
Protože neexistuje ideální kombinace toho, aby vše kolem vývoje, reklamy, prezentace, vedení, účetnictví, personalistiky, administrativy, logistiky, atd. ve firmě zvládl jeden člověk, je vhodné pokud Vy nebo Váš zaměstnanec dostane do rukou nástroj, pomocí kterého může jednoduše provádět změny, aktualizaci a údržbu Vašeho webu. Tento nástroj se jmenuje redakční systém. K jeho úspěšnému používání postačí velmi málo znalostí z oblasti práce s internetem a textovým editorem.

www.janslechta.net/forum